Price: HK$302.00
| Material | ABS |
| Batteries Included | Yes |
| Display Type | LED |
| Features | Supports USB OTG |
| Screen Resolution | 1280 x 800 |
| Condition | New |
| Color | Black |
| Screen Size | 8" |
| Operating System | Android |
| CPU Brand | Rockchip |
| Power Supply | Battery Powered(Rechargeable Battery) |
| Battery Type | UN 3481 |
| Screen Size Range | 7.1"-8.9" |
| Wireless Communication Technology | Wi-Fi |
| Cell Capacity | 4000-4999mAh |
| Network | None |
| SKU | se2412110639486962 |